5 (100%) 3 votes

Prywatna opieka medyczna

Prywatna opieka Dom opieki czy NFZ? Sprawdziliśmy jak wygląda dom opieki Ciechanów, prywatną służbę zdrowia i NFZ jakie wnioski? Sprawdźcie sami… Problemy, z jakimi na co dzień zmaga się publiczna służba zdrowia, napawają pacjentów opieka medycznacoraz większymi obawami. Ludzie bezrobotni i emeryci są w szczególnie trudnej sytuacji, gdyż mogą liczyć wyłącznie na państwo, a to z kolei każe im czekać gdzieniegdzie na wizytę u specjalisty nawet grubo ponad rok, nie mówiąc już o kolejkach do podstawowych zabiegów chirurgicznych. Rozwiązaniem może być prywatna opieka medyczna, jednakże jej koszty mogą być zbyt duże dla znacznej części społeczeństwa (nawet tej pracującej). Co więcej, prywatna opieka zdrowotna wliczona w koszty pracodawcy jest wciąż dobrem luksusowym, dostępnym w bogatych korporacjach i zazwyczaj dla szczególnie wykwalifikowanych pracowników. Na szczęście coraz liczniejsza grupa przedsiębiorców zaczyna ją traktować jako standard i swego rodzaju bonus dla zatrudnionych u siebie ludzi.

Największe firmy świadczące usługi medyczne (jak chociażby doceniana przez pracodawców, działająca od kilkunastu lat w Polsce Medicover – http://www.medicover.pl – kładą akcent na zbudowanie silnych relacji nie tylko na linii pacjent – lekarz, ale również pracownik – pracodawca. Oznacza to przede wszystkim próbę stworzenia optymalnych warunków udzielanej pomocy medycznej w ramach porozumienia między trzema wspomnianymi tu podmiotami.

Zarówno pracodawcy, jak i zatrudnione u nich osoby głównie chwalą sobie znaczną oszczędność czasu i komfort korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej. Znika czarna wizja niekończących się kolejek do specjalistów czy zaniedbanych, przestarzałych placówek. Wizytę jest umówić łatwo, porady są dostępne zarówno metodą tradycyjną, jak i elektroniczną, zaś recepty mogą być zamawiane.

Drugim z największych atutów jest poczucie bezpieczeństwa pracowników, które przekłada się na jakość wykonywanej przez nich pracy. Opieka medyczna często obejmuje również najbliższą rodzinę, a możliwość szybkiego wykonania – dzięki pracodawcy – nawet najbardziej zaawansowanej diagnostyki sprawia, że zatrudniony odczuwa silniejszą, pozytywną z nim więź z przełożonym, przez co wzmacnia się poczucie stabilności u pracownika.

Na bardziej powszechny dostęp do prywatnej opieki medycznej w ramach stosunku pracy trzeba będzie jednak poczekać co najmniej kilka lat. Doganianie standardów europejskich jest wyzwaniem trudnym i czasochłonnym, co nie znaczy – niemożliwym do realizacji. Ułatwienie procedur w dużej mierze zależy jednak od ustawodawcy.

Kategorie: Inne