5 (100%) 6 votes

Psy dla alergików

shih tzu

shih tzu

Shih tzu Psy dla alergików. Czasem zdążają nam się różnego rodzaju uczulenia jedni są uczuleni na mleko inni na penicylinę. Niektórzy mają uczulenie na pyłki a inni na psią sierść. Co wtedy? Zawsze można unikać psów ale czasem chęć posiadania małego przyjaciela jest większa. Na szczęście nie wszystkie psy wywołują taki efekt i przed niektórymi rasami nie trzeba w panice uciekać.

Tak! Jest ich nawet dość duża ilość od psów z włosiem zamiast sierści jak Shih Tzu (Więcej o psach znajdziecie tu shihtzu.com.pl), po takie które są prawie lub całkiem łyse jak bezwłosy grzywacz chiński. Na pewno odradzamy kupowanie w ciemno takich psów, najlepiej z nimi spędzić kilka godzin i zobaczyć reakcję. Przypadki mogą też być jeszcze inne jak uczulenie na psią ślinę czy mocz, to już trzeba by skonsultować z alergologiem. Można też wykonać taki test samemu, objawy uczulenia są podobne jak przy alergii na pyłki.

Jeżeli widzimy objawy takie jak:

  • Katar
  • Zapalenie spojówek
  • Spuchnięte dłonie, twarz itp.
  • Pokrzywka
  • Napady duszności
  • Wysypki

To już możemy podejrzewać alergie, wtedy najlepiej skonsultować się z lekarzem żeby sprawdzić o jakie uczulenie chodzi. Ciekawym przykładem może być także uczulenie nie na samego psa ale na jego szampon lub preparat na kleszcze. Ze zdiagnozowaniem przez lekarza alergii nie ma co zwlekać gdyż wystarczy niewielka ilość sierści bądź śliny aby wywołać reakcję.

Kategorie: Alergie

Dodaj komentarz