5 (100%) 1 vote

Sposoby na grypę

Tym razem postanowiłam przedstawić proste sposoby na grypę. Za oknem zimno, mokro i grypanieprzyjemnie. Pogoda taka sprzyja niestety zachorowaniom na grypę i powoli zbliżamy się nieubłagalnie do tzw. sezonu na grypę. Grypa jest chorobą, która potrafi uprzykrzyć nam życie. Ogólne osłabienie organizmu, bóle stawów i mięśni, ból gardła i wiele innych dolegliwości, odbiera nam nieraz chęć do jakiegokolwiek działania. W takich sytuacjach marzymy tylko o jednym: żeby ta grypa wreszcie się skończyła. Jak wiadomo grypa jest chorobą o podłożu wirusowym i nie leczy się jej antybiotykami, jak w przypadku chorób bakteryjnych. Co więcej, w przypadku grypy, nic nie da zażywanie leków. Możemy jedynie wspomóc nasz układ odpornościowy w walce z intruzem poprzez zażywanie różnego rodzaju witamin takich jak np. witamina C. Jednak jak radzić sobie z tymi wszystkimi nieprzyjemnymi objawami? Poniżej obiecane sposoby na grypę dla chorych.

Zapchane zatoki
Utrudniają nam one oddychanie, przez co gorzej śpimy i czujemy dyskomfort. Istnieje kilka sposobów na to jak złagodzić ten objaw.

Aromatyczna łaźnia parowa – do naczynia z gorącą wodą dodaj około dwóch łyżeczek imbiru. Następnie nachyl się nad naczyniem osłaniając głowę ręcznikiem – tak, aby utworzyć coś na kształt łaźni parowej. Wdychane powietrze przyniesie Ci ulgę, a dodatkowo imbir ma właściwości przeciwwirusowe. Zamiast imbiru możesz użyć olejku eukaliptusowego lub mentolowego, dadzą równie zadowalający efekt.

Gorący prysznic – nie ograniczaj się, użyj jak najcieplejszej wody- tak, aby utworzyć sobie w łazience saunę. Ciepłe, wilgotne powietrze nie tylko uwolni Twoje drogi oddechowe, ale również je nawilży.

Płukanie solanka lub słoną wodą w sprayu – badania pokazują, że słona woda powoduje zmniejszenie wydzieliny w nosie, dodatkowo powodując nawilżenie śluzówki nosa. Pomaga też w usuwaniu cząsteczek wirusa oraz bakterii z jam nosowych.

Kaszel – W tym wypadku rada jest bardzo prosta: syrop przeciwkaszlowy. Oczywiście nie jest to nic odkrywczego, gdyż hamowanie kaszlenia, zwłaszcza w nocy, pozwoli nam odpocząć i nabrać sił. Można też stosować tabletki na gardło – nawilżone śluzówkę i ograniczą kaszel spowodowany jej nadmiernym wysuszeniem. Możesz też wykorzystać plastry z mentolem, gdyż wdychanie tego olejka eterycznego również ograniczy nieprzyjemny kaszel. Z domowych sposobów mogę polecić mleko z miodem – miód jest najlepszy, gdy chcemy, aby nasza śluzówka pozostała nawilżona.

Kategorie: Grypa